Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie Rodzinnego Turnieju Sportowego ,,Sprawni i zdrowi".
Już po raz szesnasty spotkały się całe rodziny przedszkolaków, aby spędzić czas na sportowo.
Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie zamiłowania do aktywności ruchowej, tworzenie klimatu bliskości, miłości i akceptacji.
Turniej rozpoczął się oficjalnym powitaniem przez dyrektor przedszkola oraz programem artystycznym w wykonaniu przedszkolaków
ze wszystkich grup.
Po piosenkach i wierszach, nauczycielki przedszkola przeprowadziły konkurencje sprawnościowe. Każdą rodzinę reprezentowało dziecko i jeden rodzic. Pozostali uczestnicy imprezy kibicowali z trybun. Sześć drużyn rywalizowało w pięciu konkurencjach: ,,Tor przeszkód", ,,Zamień woreczek", ,,Wyścigi na czworakach", ,,Krążąca piłka", ,,Kto pierwszy?"
Po zawodach wszyscy udali się na świeże powietrze, gdzie dzieci miały możliwość zabaw na dmuchańcach, a wszyscy uczestnicy biesiadowali przy ognisku.
Serdecznie dziękujemy tak licznie przybyłym uczestnikom turnieju, za aktywność i ogromne zaangażowanie, za uśmiechy i dobrą zabawę.
Podziękowania kierujemy do Rady Rodziców
za współpracę.
Dziękujemy za udostępnienie hali sportowej OSiR. Dziękujemy także Atrakcjom Dmuchanym Syla Rybno.