MAGICZNA MOC BAJEK

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy
„Magiczna moc bajek”
czyli
Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni

Rok szkolny 2023/2024

Autorką, koordynatorem Projektu jest nauczycielka wychowania przedszkolnego Anna Zielińska
Współautorką- nauczycielka wychowania przedszkolnego Ludmiła Fabiszewska

Projekt jest odpowiedzią na realizację kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2022/2023

Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.
W tym także:
✓ Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci.
✓ Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.
✓ Przekazywanie za pośrednictwem Literatury wartości moralnych.
✓ Uwrażliwienie na piękno języka polskiego i zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną.
✓ Wyzwalanie pozytywnych emocji (radości, zadowolenia, poczucia bezpieczeństwa).
✓ Rozwijanie wyobraźni, koncentracji i uwagi, zdolności twórczego myślenia.
✓ Wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka.
✓ Kształtowanie postawy empatii wobec osób niepełnosprawnych.
✓ Przedstawienie dzieci z niepełnosprawnością jako wartościowych ludzi, którzy chcą się bawić, śmiać, uczestniczyć w życiu grupy.
✓ Uświadomienie dzieciom swoich praw i obowiązków.
✓ Popularyzowanie wśród dzieci animacji jako sztuki oraz tzw. dobrych dobranocek z morałem.
✓ Promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno.
✓ Rozwijanie wiedzy o kulturze własnego regionu i jej związkach z kulturą narodową.
✓ Rozwijanie poczucia odpowiedzialności, poszanowania dla dziedzictwa kulturowego własnej miejscowości, regionu, Ojczyzny.
✓ Współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.

Data dodania: 2021-11-07 19:14:06
Data edycji: 2023-10-15 19:06:31